Offering you a complete choice of products which include maple wooden flooring, wooden basketball court, football turf grass and pp interlocking tile.
₹ 320 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Natural |
| Wood Flooring Type | Maple |
| Usage/Application | Indoor |
| Surface Finish | Matte |
| Fixing Technique | Rubber + Runner + maple |
| Shock Absorption | yes |
| Size/Dimension | length Random and width 65 to 90 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 330 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Natural |
| Wood Flooring Type | Maple |
| Usage/Application | Indoor |
| Surface Finish | Glossy |
| Brand | Max Sport |
| Material | Wooden |
| Features | Rubberized |
| Grade | A |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 60 / sq ft Get Latest Price
| Material | PU |
| Color | Green |
| Court Type | Outdoor |
| Pile Height | 30 mm |
| Finish | Glossy |
| Size | Customized |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Size | 1x1 Feet |
| Material | Porcelain |
| Specific Usage | Pavements |
| No. of Tiles Per Box | 10 |
| Country of Origin | Made in India |
Manish Jangid (Proprietor)
Max Sport Floor India
S-5, Ganesh Nagar, Road No.14
Jaipur - 302013, Rajasthan, India