Our range of products include badminton teak wood flooring, badminton court wooden flooring, wooden badminton court flooring manufacturer, glossy wooden badminton court services and tennis court construction.
₹ 270 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Brown |
| Wood Flooring Type | Teak Wood |
| Usage/Application | Indoor |
| Surface Finish | Glossy |
| Brand | Max Sport |
| Material | Teak Wood |
| Grade | Garade A,Grade B |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 250 / Square Feet Get Latest Price
| Service Duration | 1 week |
| Service Mode | Offline |
| Service Type | Badminton Sports Flooring |
| Service location | Pan India |
| Finish | Wooden Polished |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
₹ 260 / Square Feet Get Latest Price
| Service Location | PAN India |
| Thickness | 21mm |
| Width | 55 to 95 mm |
| Surface Finish | Glossy |
| Finish | PU Polish |
| Warranty | 5 Year |
Minimum order quantity: 800 Square Feet
₹ 250 / Square Feet Get Latest Price
| Service Location | PAN India |
| Thickness | 21mm |
| Width | 55 to 95 mm |
| Surface Finish | Glossy |
| Finish | PU Polish |
| Warranty | 5 Year |
Minimum order quantity: 800 Square Feet
₹ 50 / Square feet Get Latest Price
| Court Type | Synthetic Court |
Minimum order quantity: 5000 Square feet
Manish Jangid (Proprietor)
Max Sport Floor India
S-5, Ganesh Nagar, Road No.14
Jaipur - 302013, Rajasthan, India