Offering you a complete choice of products which include indoor teak wood sports flooring, bwf approved teak badminton court flooring service, max sport pickleball court, glow neon pickleball court, acrylic synthetic basketball court and max sport epdm flooring.
₹ 250 / sq ft Get Latest Price
| Brand | Max Sports |
| Color | Natural |
| Wood Flooring Type | Teak Wood |
| Usage/Application | Indoor |
| Thickness | Total System Thickness 85 mm ( 19 mm EPDM Rubber,70 mm X 45 mm Pine Wood Runner & 21 mm Maple Wood |
| Surface Finish | Glossy |
| Service Duration | 3 Days |
| Service Type | Teak Wood Sports Flooring |
| Service location | Pan India |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 250 / Sq ft Get Latest Price
| Service Mode | Offline and Online |
| Service Duration | 1 Week |
| Service Type | Indoor Badminton Court Flooring Service |
| Service Location | All over India |
| Surface Finish | Glossy |
| Thickness | 21mm |
Minimum order quantity: 100 Sq ft
₹ 55 / sq ft Get Latest Price
| Floor Thickness | 3 mm |
| Material | Acrylic |
| Court Type | Outdoor |
| Color | Red |
| Finish | Matte |
Minimum order quantity: 1800 sq ft
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Floor Thickness | 3 mm |
| Material | Acrylic |
| Court Type | Indoor |
| Color | Green |
| Finish | Matte |
| Brand | Max Sport |
| Light | Max Sport |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
₹ 45 / sq ft Get Latest Price
| Floor Thickness | 3 mm |
| Material | Acrylic |
| Court Type | Outdoor |
| Color | Blue |
| Finish | Polished |
₹ 220 / sq ft Get Latest Price
| Type of Rubber | EPDM Rubber |
| Finish | Matte |
| Flooring Type | Rubber |
| Brand | Max Sport Floor India |
₹ 60 / sq ft Get Latest Price
| Flooring Type | Acrylic |
| Color | Multi Color |
| Layer | 8 |
| Brand | Max Sport |
| warranty | 5 |
₹ 45 / sq ft Get Latest Price
| Flooring Type | Acrylic |
| Color | Multi Color |
| Usages | Outdoor |
| Brand | Max Sport Floor India |
| Supply | Pan India |
₹ 45 / sq ft Get Latest Price
| Flooring Type | Acrylic |
| Color | Multi Color |
| Brand | Max Sport Floor India |
| Usages | Outdoor |
| Supply | Pan India |
₹ 45 / sq ft Get Latest Price
| Flooring Type | Acrylic |
| Color | Multi Color |
| Usages | Indoor |
| Brand | Max Sport Floor India |
| Supply | Pan India |
₹ 250 / sq ft Get Latest Price
| Flooring Type | Acrylic |
| Color | Multi Color |
| Usages | Outdoor |
| Brand | Max Sport Floor India |
| Supply | Pan India |
₹ 45 / sq ft Get Latest Price
| Floor Thickness | 5 mm |
| Material | Acrylic |
| Court Type | Outdoor |
| Color | Blue |
| Finish | Polished |
₹ 55 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Material | Wooden |
| Usage/Application | Basketball Flooring |
| Type Of Sports Flooring | Outdoor Flooring |
| Brand | Max Sport Flooring India |
₹ 45 / sq ft Get Latest Price
| Flooring Material | Polyurethane |
| Usages | Indoor |
| Brand | Max Sport Floor India |
| Warranty | 5 |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Flooring Material | Polyurethane |
| Brand | Max Sport Floor India |
| Warranty | 5 |
| Usages | Indoor |
₹ 275 / Square Feet Get Latest Price
| Brand | Max Sporrt |
| Color | Natural |
| Wood Flooring Type | Teak Wood |
| Usage/Application | Indoor |
| Thickness | 21mm |
| Surface Finish | Glossy |
| Material | Teak, Maple, Heava |
| Features | Anti - Skid |
| Grade | A and B |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
₹ 300 / Sq ft Get Latest Price
| Brand | Max Sport |
| Color | Natural |
| Wood Flooring Type | Maple |
| Usage/Application | Indoor |
| Thickness | 21mm |
| Surface Finish | Glossy |
| Service Mode | Offline and Online |
| Service Duration | 1 Week |
| Service Type | Maple Wooden Flooring Service |
| Service Location | All over India |
Minimum order quantity: 100 Sq ft
₹ 300 / Square Feet Get Latest Price
| Service Location | Pan India |
| Thickness | 21 MM |
| Width | 55 to 95 mm |
| Length | Random |
| Color | White |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
₹ 75 / Square Feet Get Latest Price
| Service Location | Pan India |
| Flooring Material | PVC |
| Brand | Max Sport |
| Color | Green, Blue, Red |
| Type Of Sports Flooring | Badminton Court Flooring |
| Thickness | 4.5 mm |
| Warranty | 3 years |
Minimum order quantity: 1000 Square Feet
₹ 250 / Square Feet Get Latest Price
| Service Location | Pan India |
| Surface Finish | Polished |
| Type of Service | Installation |
| Flooring Material | Wooden Flooring |
| Provide Services In | Sports Academy |
| Flooring Type | Wooden |
| Features | Anti-Skidding |
| Usage/Application | Indoor |
| Available Flooring Type | Solid Wood Flooring |
| Brand | Max Sport |
| Thickness | 75 mm & 85 mm |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
₹ 95 / sft Get Latest Price
| Service Mode | Offline and Online |
| Service Duration | 1 Week |
| Service Type | Indoor Sports Flooring Service |
| Service Location | All over India |
| Product Type | Wooden, PVC, Rubber |
Minimum order quantity: 100 sft
₹ 78 / sq ft Get Latest Price
| Service Location | Pan India |
| Color | Green |
| Country of Origin | Made in India |
| Court Type | Indoor |
| Finish | Matte |
| Brand | Max Sport |
| Usage/Application | Badminton Court |
| Floor Type | Rubberized |
| Thickness | 4.5mm and 6mm |
| Type Of Sports Flooring | Badminton Court Flooring |
| Other Details | Please connect over the call |
| Material | PVC |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
Max Sport “ Flooring System
Supply & Installation of Vinyl Flooring
1. Court Mat Made by Vinyl Flooring 1162 sq.ft
2. Thickness – 4.5mm & 6mm
3. Total Size – 15mX7.1M
Vinyl flooring 3 Years Warranty
₹ 45 / sq ft Get Latest Price
| Usages | basketball |
| Type | Outdoor |
| Brand | Max Sport Floor India |
| Flooring Material | Synthetic |
₹ 45 / sq ft Get Latest Price
| Flooring Material | Synthetic |
| Usages | Volleyball / Tennis Court |
| Type | Outdoor |
| Brand | Max Sport Floor India |
₹ 60 / sq ft Get Latest Price
| Material | PU |
| Color | Green |
| Court Type | Outdoor |
| Pile Height | 30 mm |
| Finish | Glossy |
₹ 45 / sq ft Get Latest Price
| Court Surface Type | Grass Court |
| Brand | Max Sport Floor India |
| Usages | Outdoor |
| Color | Multi Color |
| Flooring Material | Acrylic |
₹ 60 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Material | Synthetic |
| Usage/Application | Tennis Court basketball court |
| Type Of Sports Flooring | Outdoor |
| Brand | Max Sport Floor India |
₹ 230 / sq ft Get Latest Price
| Flooring Material | Polyurethane |
| Brand | Max Sport Floor India |
| Color | Multi Color |
| Warranty | 5 |
| Supply | Pan India |
₹ 230 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Size | Customized |
| Color | Customized |
| Service Location/City | Pan India |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 45 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Usage/Application | Basketball |
| Type Of Sports Flooring | Outdoor |
| Brand | Max Sport Floor India |
| Material | Wooden |
Manish Jangid (Proprietor)
Max Sport Floor India
S-5, Ganesh Nagar, Road No.14
Jaipur - 302013, Rajasthan, India